Partnerzy i patroni kampanii

Główny partner kampanii – Gedeon Richter Polska

Gedeon Richter Polska – lider w obszarze ochrony zdrowia kobiet – został głównym partnerem kampanii #wKobiecejGłowie. Firma aktywnie działa w tym obszarze oraz aranżuje wiele inicjatyw w zakresie edukacji zdrowotnej Polek.

Gedeon Richter jest kobietą.
Niezmiennie od wielu lat kobiety są w centrum zainteresowania terapeutycznego Gedeon Richter, odpowiada na potrzeby zdrowotne pań – troszcząc się o ich samopoczucie, a także opiekując się nimi na każdym etapie ich życia. To właśnie w trosce o zdrowie kobiet:

  • Firma Gedeon Richter przy współpracy z Fundacją Edukacji Społecznej uruchomiła bezpłatną infolinię dla Kobiet, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej.
  • Firma Gedeon Richter zaprosiła Polki do darmowych, profilaktycznych badań ginekologicznych w ramach akcji „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”.
  • Firma Gedeon Richter przy współpracy z prawniczką Moniką Bartwicką zaaranżowała program poświęcony różnym aspektom prawa dla Kobiet.

Patron kampanii – Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne – obchodzące w tym roku 100-lecie swojego istnienia – stowarzyszenie grupujące lekarzy psychiatrów oraz przedstawicieli wszystkich grup profesjonalistów ochrony zdrowia psychicznego. Jest stowarzyszeniem, którego aktywność obejmuje zarówno cele rozwoju nauki oraz nowych metod profilaktyki i terapii w dziedzinie psychiatrii, jak i przygotowywanie obowiązujących w naszym kraju praktycznych rekomendacji leczenia zaburzeń psychicznych. Reprezentuje potrzeby systemu psychiatrycznej opieki zdrowotnej wobec władz wszystkich szczebli, włączając się w proces reformy opieki psychiatrycznej w Polsce, a także wobec międzynarodowych organizacji grupujących specjalistów ochrony zdrowia psychicznego.

Partnerzy kampanii